Kış Aylarında Neden Güneş Koruyucu Kullanmalıyız?

Güneşin zararlı etkilerini yazın daha çok görürüz. Bunun sebebi  güneş ışınları en dik konumda bu mevsimde gelir. Dolayısıyla tenimizin sağlığını korumak için de 50 faktörlü güneş losyonu, köpüğü kullanırız. Güneş koruyucu kışın da kullanılmalıdır. Yazın cildimize sürdüğümüz kadar çok faktörlü olmasa da en azından 30 faktörlü losyon kullanmalı ve tenimizin sağlığını korumalıyız.

Birçoğumuz yazın güneş koruyucu kullanıp, kışın hepsini rafa kaldırırız. Ancak güneş koruyucular kışın da kullanılır. Pek çoğumuz bu konudan bihaberiz. Güneş koruyucu kullanmamızın birden çok sebebi bulunmaktadır. Uzmanlar yazın kullandığımız güneş koruyucuların kış aylarında tenimizin nem dengesini sağlayarak, canlılık ve parlaklık kazandırır.

1933 yılından bu yana üretim geleneğine sahip olan Bebak, yaz aylarında olduğu gibi kışın da bizi düşünür. Bebak Güneş Koruyucu Krem SPF 50+, Bebak Güneş Koruyucu Losyon SPF 50+, Bebak Güneş Koruyucu Losyon SPF 30+ koruyucu grubu ile kış aylarında en yakın dostumuz haline geliyor.

Cildi Genç Tutar

Güneş koruyucu kışın kullanılması durumunda cilde ekstra katkı sağlayacaktır. Yaz aylarının en büyük sorunu ciltte kurumalara yol açmasıdır. Bu da zaman içerisinde kırışıklıkları artırır. Eğer önlem almaz isek kış aylarında da bu kuruluk devam eder ve sorun giderek derin bir hal alır. Bunun için önlem olarak yazın kullandığımız güneş koruyuculara kışın da devam etmemiz gerekir. Koruyucular, cildimizi her daim genç tutmamıza ve zamanından önce oluşacak semptomlara karşı durmamıza yardımcı olur. Yaz aylarının cildimize getirdiği ağır yükleri kışın kolayca tamir edebilir, yeni bir yaza kendimizi ve tenimizi hazırlayabiliriz. Bunun için mutlaka güneş koruyucu kullanmalı, cildimizde oluşan lekeleri yok etmek için savaşmalıyız.

Uzmanlar yazın güneş ışınlarının dik bir açı ile gelmesi sonucunda etkilerinin daha derin hissedildiğini söylüyor. Kışın güneş eğik açıyla gelmesinin bunu değiştirmediğini ifade eden uzmanlar yalnızca bulutlu havalarda etkinin biraz olsun azaldığının altını çiziyorlar. Ancak tüm etkinin kaybolması söz konusu değildir. Dolayısıyla güneş koruyucu kışın da kullanılmalı ve olası olumsuz durumların önüne geçilmelidir. Dolayısıyla pek çoğumuzun bilmediği bir konuda bizi uyarıyorlar.

Hangi Ürünü Kullanmalıyız?

Kozmetik piyasasında güneş koruyucu olarak işlev yapan pek çok marka bulunmaktadır. Ancak kullanıcılardan tam not alan Bebak marka güneş koruyucular, yazın güneşin zararlı etkilerinden dolayı cildinizde oluşan leke, çatlak gibi olumsuzluklarla kışın savaşmanız için ideal bir üründür. Geçmişten günümüze kadar uzanan bir yüzyıla yaklaşan tecrübesi ile sektörün güçlü temsilcisi olan Bebak, tamamen kendi üretimi olan Bebak Güneş Koruyucu Krem SPF 50+, Bebak Güneş Koruyucu Losyon SPF 50+, Bebak Güneş Koruyucu Losyon SPF 30+ ile sizlere kışın da tam koruma sağlayarak, sağlıklı günlerin kapısını sonuna kadar açıyor.

Menü