Çocuğumuzu Güneşin Zararlı Etkilerinden Korumak

Malum artık kış aylarını geride bıraktık. Yavaş yavaş baharın etkisini hissetmeye, kalın giysilerden kurtulmaya başladık. Her ne kadar yağmur yağsa da artık tenimizde o bahar ılıklığını hissediyor, hafif giysileri tercih etmeye başlıyoruz. Böyle günlerde eğer çocuk varsa onu güneşin zararlı etkenlerinden nasıl koruyabilirim? Sorusu akla geliyor. Çocuk losyonu ve bebek losyonu sayesinde kendimizden çok düşündüğümüz evlatlarımızı kolayca güneşin zararlı etkenlerinden korumak mümkün.

Güneş, kış aylarında eğik açıyla geldiğinde etkisi oldukça azalır. Böylece zararlı etkenleri de aynı şekilde azalan güneşin, insan teni üzerindeki zararı da yok olur. Ancak ilkbahar aylarında etkisi giderek artan güneşin, yaz aylarında iyiden iyiye kendisini hissettirmesi sonucunda zararlı ışınların etkisi de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Yetişkin insanlar üzerinde bile yıkıcı etkiye sahip olan güneşin çocuklarımızın teni üzerinde etkisini siz düşünün. Bu nedenle çocuk güneş losyonu ve bebek güneş losyonu kullanarak onları koruyabilir, rahat bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Belirli Saatlerde Dışarı Çıkartmayın

Çocukların teni, biz yetişkinlere göre çok hassastır. Dolayısıyla onları koruyacak olan bizleriz. Uzmanlar çocukların özellikle sabah 11.00 ila öğleden sonra 15.00 arasında dışarı çıkmaması gerektiğini vurguluyor. Ancak yine de bu önlemin tek başına yeterli olmadığını dile getiren uzmanlar çocuk güneş losyonu ve bebek güneş losyonu kullanılmasını tavsiye ediyorlar. Zira direkt güneşe temas etmese bile sıcaklıktan etkilenmeleri ve ciltte etkilerinin görülmesi söz konusu olabilir.

Giysi ile Korumak Tek Başına Yeterli Değil

Uzmanlar anne ve babaların çocuklarını yalnızca giysilerle (şapka, uzun kollu giysiler vb.) korumaya almasını doğru bulmadığını her ortamda dile getiriyorlar. Çocuklar için özel üretilmiş, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını süzen ve cildine hasar vermesini önleyen, güneş koruyucu losyon, sprey ve köpük benzeri ürünlerin mutlaka kullanılmasını öneriyor. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında etkisini iyice hissettiren güneş, çocukların korunmasız bir şekilde kalmaları sonucunda ciltlerine zarar verebilir. Bu da istenmeyen sonuçlara yol açarak bizim üzülmemize neden olabilir.

Güneşin Zararlı Etkilerine Karşı Nasıl Önlem Almalıyız?

Çocuk güneş losyonu ve bebek güneş losyonu dışında köpük ve sprey çeşitlerini de kullanabilirsiniz. En az 50 faktörlü koruma sağlaması üründen alacağınız verimi artıracaktır. Yıllardır kozmetik alanında üretim yapan ve bir asra dayanan tecrübeye sahip olan Bebak, çocuğunuzu güneşin zararlı etkilerinden koruyarak, rahat ve güzel bir yaz geçirmesini sağlar. Bebak Bebek & Çocuk Güneş Koruyucu Köpük SPF 50+, Bebak Bebek & Çocuk Güneş Koruyucu Sprey SPF 50+, Bebak Bebek & Çocuk Güneş Koruyucu Losyon SPF 50+ güneşin zarar verici UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. Formülündeki panthenol ve E vitamini ile cildi kurumaya karşı korur ve gün boyu nemli kalmasını destekler.

Menü