Saç Köpüğünün Doğru Kullanımı

Saçların şekillendirilmesi zaman zaman güç olabilmektedir. Genellikle banyo sonrasında ıslak saçlara yumuşaklığın da verdiği rahatlıkla dilediğimiz şekli verebilmekteyiz. Ancak saçımız kurumaya başladığında şekli bozulmaya ve kabarmaya başlıyor. İşte bunların önüne geçmek ve dilediğimiz şeklin saçımızda durabilmesini sağlamak için banyo sonrasında ya da saçımızı yıkadıktan sonra saç köpüğü kullanarak bu karmaşanın önüne geçebiliyoruz.  Saç köpüğü kadar doğru kullanımı da büyük önem taşımaktadır. Bu yazımızda saç köpüklerinin doğru kullanımı üzerine bilgiler vereceğiz.

Saç şekillendirici köpüklerden önce çok çeşitli şekillendirme yöntemleri vardı. Ancak son dönemlerde saçlarımıza belirgin bir şekil verirken köpük kullanmaktayız. Her ürünün kullanılırken kendine özgü kuralları vardır. Saç köpüklerinin de kendine has kullanma talimatları vardır. Her saç için ayrı kullanma şekli olan saç köpüğünün, etkili olabilmesi için bu yollar mutlaka izlenmelidir.

Saç Köpüğü Nemli Saçlarda Kullanılır

Önceden kullandığımız birçok ürün kuru saçlara uygulanmaktaydı. Ancak saç köpüğü genel olarak nemli saça uygulanır. Bu yönüyle eski yöntemlerden ayrılan köpük, saça şekil verme konusunda kişiyi rahatlatmaktadır. Nemli saç dışında kullanılmaz mı? Elbette kullanılabilir, bu sizin tercihinize kalmış bir durum ancak şekil vermek gibi bir amaca hizmet etmesi güçleşeceği için doğru bir tercih olmaz. Saçınızın uzunluğuna göre elinize ya da nemli saça köpüğü sıkıp, dağıtarak kullanmak en doğrusudur. Dağıttıktan sonra şekil verme işlemini yapıp, fön makinesi yardımı ile saçınızı kurutarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Saç Tiplerine Göre Köpük Kullanımı

Saç şekillendirici köpük, saç tiplerine göre kullanım şekilleri değişmektedir. Örneğin ince telli saçlarda farklı, kalın telli saçlarda farklı şekillerde kullanılmaktadır. İnce saçlarda yoğun kullanım gerekirken, kalın telli saçlarda ise daha az miktarda uygulanmaktadır. Bir diğer saç tipi ise yağlı ve kurudur. Yağlı olanlarda, saçın iyice yıkanıp temizlenmesi ve uygulamanın bundan sonra yapılması gerekmektedir. Kuru saç tipinde ise ekstra tutuşlu saç köpükleri tercih edilmektedir.

Saç tipine göre köpüğün kullanımına dikkat edilmesi daha verimli sonuç elde etmek için oldukça önemlidir. Kullanıcıların bir kısmı bu ayrıma dikkat etmediği için istediği şekle ulaşmakta güçlük çektiği bilinmektedir. Bu neden saç tipinize göre köpük kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Kullanıma Göre Saç Köpükleri

Saç köpükleri, standart malzemeler değildir. Kullanımlarına veya yukarıda belirttiğimiz saç tiplerine göre değişiklik gösterebilirler. Örneğin rüzgârlı havalarda ya da zor şekil alan saçlarda Bebak Ultra Tutuşlu Saç Köpüğü sizin imdadınıza yetişecek ve gününüzü kurtaracaktır. Daha yumuşak bir saç istediğiniz zaman ise Bebak Milk Theraphy Süt Proteinli Saç Köpüğü ile istediğinize rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu köpük ile saçınız nemlenecek ve kolaylıkla şekle girecektir.

İster dalgalı ister bukleli isterse de düz bir saç tercihi olsun, Bebak Saç Köpüğü ile istediğini şekle kolayca ulaşın. Hem sağlıklı hem doğal bir ürün içeriği ile saçlarınıza ve size iyi bakan bir köpük ile hayata yeni bir adım atın.

Menü