Saç Bakımında Argan Yağı Mucizesi

Yaşımız ilerledikçe saç dökülmeleri ile karşı karşıya kalırız. Bu olay bazen genetik olabilmekte ve genç yaşta saç kayıplarına neden olabilmektedir. Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için çeşitli yollar ararız ve internette hangi bilgiler var bakmaya çalışırız. Son yıllarda doğal çözümler aramaya yönelen insanlar, argan yağının saç dökülmesinin önüne geçtiğini hem kullanarak hem de çevrelerinden gelen tepkiler sayesinde öğrenmişlerdir.

Saç dökülmesini önlemek için birçok yol ve yöntem deniyoruz. Bunların bazıları organik kimisi de inorganik yöntemler olmaktadır. Ancak son zamanlarda argan mucizesini keşfeden kişiler, saç üzerinde yarattığı etkiyi gözlemlemektedirler. Saç dökülmesini önleyen ve baş derisindeki hücre yapılanmasını destekleyen argan içeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde doğal bir önleyici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Argan yağı, Fas’ın güneyinde yetiştirilen argan ağacından elde edilmektedir. Yaklaşık olarak 800 bin hektar alanda yapılan bu üretim yüzyıllar boyunca bölge halkı olan Berberiler tarafından kullanılmıştır. Argan ağacı çok dayanıklı bir ağaçtır. Yaklaşık olarak 150 ila 200 yıl arasında yaşayan bu ağaç, E vitamini sayesinde birçok konuda insanlara iyi gelmektedir.

Yazımızda argan yağının saç bakımında etkisi üzerine sizlere bilgi verecek, argan yağı saç uzatır mı? argan yağı saç çıkarır mı? argan yağı saç faydaları konusunda aklınızdaki tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Argan Yağı Saça Nasıl Etki Eder?

Sıvı altın olarak bilinen argan yağı, Akdeniz ikliminin bitkisidir. Hem cilde hem de saçlara etki eden bu yağ, zeytine benzeyen meyvelerinden elde edilmektedir.

Argan yağı saç üzerinde etkisi içeriğinde bulunan omega özleri sayesinde olur. Omega-9, Omega-6 ve Omega-3 ile birlikte E vitamini sayesinde hücre yapılanmasını destekleyen argan yağı, saç dökülmesinin önüne kolayca ve doğal yollardan geçer.

Kullanıldıktan sonra argan yağı saçta kepek sorununu ortadan kaldırır, saç diplerini besler ve deriyi rahatlatır, saçın ana etkenlerinden olan keratin eksikliğini giderir, böylece saç telleri güçlenir, parlak ve güçlü saç oluşumu destekler ve gür bir görünüm sağlar.

Argan Yağı Saçta Nasıl Kullanılır?

Argan yağını saçta kullanmadan önce mutlaka saçınızı yıkamalısınız. Gün içerisinde biriken toz ve diğer partiküllerden arınan saçınız argan yağı için hazır hale gelir. Saçınızın değil, kafa derinizin ıslanacağı kadar argan yağı uygulaması yapmalısınız. Daha sonra yine kafa derinize masaj yaparak saçınızı havlu, tülbent benzeri bir şeyle örtünüz. Yaklaşık olarak 25 – 30 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın.

Son yıllarda geliştirilen formülü sayesinde çokça tercih edilen Bebak Argan Saç Bakım Yağı sayesinde Saçtaki elektriklenmeleri ve kabarmaları kontrol altına alır, hacim ve güçlülük vermeyi amaçlar. Saçlarınıza ağırlaştırmadan bakım yapar. Canlı ve parlak görünüm elde etmenize yardımcı olur. Siz de argan yağının saç üzerindeki gücü sayesinde saçlarınıza doğal bir bakım yapabilir, daha gür saçlar ile yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Menü